Охрид навечер
Струга, 4. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Како што велат членовите на охридскиот бенд „Street Spirit“, петок е ден резервиран за рокенрол и жива свирка. Нивниот петочен настап за оваа недела ќе биде за стружани и посетителите на локалот „Пливалиште“. – Повторно охридски бенд со уличен дух, одличните „Street Spirit“ гостуваат во Струга, велат од Пливалиште. […]Прочитај повеќе
Охрид навечер
Струга, 3. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Прилепскиот алт-рок бенд „The Hounds“, кои се вистински мајстори за рок свирки, викендов ќе понудат одлична музика за стружани. Во сабота, тие ќе имаат свирка во Club Revolution во Струга. „The Hounds“ веќе се докажани на музичката сцена во Македонија. Настапуваат по локалите низ македонските градови, а паралелно работат […]Прочитај повеќе
Охрид навечер
Охрид, 3. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Се’ пополурните „After work“ забави стануваат дел и од охридската дневна шема на забава. Нова „Пост-работна“ забава ќе има во петок, во „Business Cafe“ во Охрид. По повод 8-ми март, во „Business Cafe“ ќе има забава, додека за музичкиот избор ќе се погрижат Мартин и Владимир. Забавата ќе започне […]Прочитај повеќе
Охрид навечер
Охрид, 3. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Охридскиот музичар Ѓоко Танески уште еден викенд ќе ги забавува своите сограѓани. Неговиот следен настап ќе биде во сабота во Cuba Libre Beach. Свирката ќе биде во пресрет на Денот на жената 8-ми Март. Танески ќе се погрижи за добрата атмосфера со изведба на популарни македонски и странски поп, […]Прочитај повеќе
Охрид навечер
Охрид, 3. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Од утревечер започнуваат тематските забави со дј-и во клубот Cuba Libre (Havana), кои ќе траат се’ до викендов. Посетителите ќе можат да се забавуваат на музиката која ќе ја понудат дј-и со различни музички правци и жанрови. Утревечер дј-ски сет ќе има Dj Buce. Викенд забавите ќе ги започне […]Прочитај повеќе
Охрид навечер
Охрид, 3. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Викендов по охридските локали на сцена ќе бидат локалните бендови. Вечерта на 7-ми март во кафе барот Shilla свирка ќе имаат членовите на бендот Betty’s Boobs. Поп рок кавер теми ќе бидат изведени за добро расположение на посетителите. Betty’s Boobs го сочинуваат: Димитри Алчев – вокал/гитара, Никола Јосифоски Прочитај повеќе
Охрид навечер
Струга, 2. март 2014 (ОХРИДПРЕС) – Малку поинаква забава со поразличен концепт од стандардните забави и свирки, ќе се случува во среда во клубот „Албум“ во Струга. Забавата насловена „Случајна забава“ за посетителите ќе понуди музика, караоке, џубокс и шоу со зборови. Освен музичарот Маки Лазар, кој ќе свири на гитара и ќе исполнува музички […]Прочитај повеќе
Избор Охрид навечер
Охрид, 27. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Последниот викенд за месец февруари во Kadmo Lounge Bar ќе помине во знакот на добрата музика и живите свирки. Вечерва за посетителите на Kadmo Lounge Bar, настап ќе има Петар Маркоски. Најдобрата храна и пијалоци, заедно со звуците на најголемите поп и рок хитови ќе бидат уживање за охриѓани. […]Прочитај повеќе
Охрид навечер
Охрид/Струга, 27. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва во Струга ќе се одржи свирка посветена на музиката на популарниот англиски пост-алт-рок бенд Muse. Охридско-струшкото трио Harp ќе направат своевиден трибјут, посветен на најдобрите теми, кои овој светски бенд ги има пласирано во текот на нивната кариера. Harp trio го сочинуваат тројца музичари, кои биле дел од Прочитај повеќе
Охрид навечер
Струга, 26. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Струшкиот поп рок кавер бенд Мармалад Банда е подготвен за нова свирка во живо за струшката публика. Во клубот „Пливалиште“ во Струга тие ќе настапат во сабота, 28-ми февруари. Мармалад Банда се меѓу најпопуларните струшки кавер бендови, кои изведуваат претежно рок хитови. (Крај) извор: ОхридПрес фото: архиваПрочитај повеќе