Охрид Партии
Охрид, 20. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Планот за живот на СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски остана само мртво слово на хартија, лажен памфлет со кој ја потценуваат интелигенцијата на охриѓани. Охрид стана град без иднина и без надеж, порачаа на денешната прес конференција од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Принуден да даде отчет за […]Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 17. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Стандардот на граѓаните тоне, а охриѓани живеат се потешко. Животот што се ветуваше го нема никаде, порачаа од ОК на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција. – Отчетноста, транспарентноста и работењето не се главна карактеристика на СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски.До кога граѓаните ќе ги чекаат ветувањата од Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 14. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Младите се оставени без перспектива и чекаат извинување од СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски. Зарем заборавивте дека осум години Локалната власт беше во вашите раце, стои во контра-реакцијата од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – И по апсолутна власт на централно и локално ниво, Стојаноски се сведува на тоа […]Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 14. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Создавањето услови за спортување и правилен физички развој на младите треба да бидат врвен приоритет за секоја власт, кои се докажуваат единствено преку работа и дела, порача на денешната прес конференција Александар Здравевски, претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Младите се чувствуваат гневни, измамени и Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 10.11.2018 (ОХРИДПРЕС) – Охрид  и Македонија блескаа со спортот. СДСМ го понижи спортскиот работник и спортитстот. СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски сериозно си поигруваат со иднината на спортот и докажаа дека воопшто не водат грижа за спортот и спортските работници, порачаа на денешната прес конференција од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Оваа Прочитај повеќе
Избор Македонија Партии
Скопје, 7. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Комисијата за мандатно имунитетни прашања со мнозинство гласови го изгласа денеска предлогот да му биде одземен мандатот на Никола Груевски, поради недостојност на извршување на функцијата. По ова Комисијата поднесува извештај до Собранието и му предлага на парламентот да го одземе мандатот, за што е потребно двотретинско Прочитај повеќе
Избор Партии
Скопје/Охрид, 7. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Пропаднатиот проект кој беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за луксузен туристички комплекс на Охридското езеро на местото на автокампот Љубаништа на површина од неверојатни 240 хектари, останува забележан како една од најголемите измами во поновата историја на Македонија, обвини денеска СДСМ. Ова, според Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 6. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – За ефикасни промени, треба одговорност, но Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Стојаноски тоа воопшто не го поседува, стои во реакцијата од ОК на ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес конференција на градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски во врска со долгот на општина Охрид. – Стојаноски и СДСМ […]Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 4. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Граѓаните, а со тоа и јавноста добро знае дека првата и основна работа која СДСМ како партија во борбата против поранешниот режим на Груевски ја прокламираше е дека во ништо нема да е иста со нив, стои во реакцијата на ОО на СДСМ од Охрид на последниот допис до […]Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии
Охрид, 3. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ во отсуство на реални проекти и дебаклот кој го доживеа во своjата прва година од мандатот сега се потпира на полициските структури. СДСМ води нарачана и пресметана хајка врз поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ поднесувајќи неиздржани кривични пријави кои имаат политичка цел, стои во соопштението на поранешниот директор на Прочитај повеќе