Избор Охрид Партии
Охрид, 24. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – По објавувањето на скандалозните информации за прислушувањето, местењето судии и судски одлуки и изживувањето во монтирани политички процеси од страна на власта, ВМРО-ДПМНЕ панично и очајно се обидува да го оттргне вниманието на граѓаните од „Вистината за Македонија“, велат од Општинската организација на СДСМ во Охрид. Во Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 18. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Со вчерашното соопштение, Општина Охрид призна дека Никола Бакрачески и ВМРО-ДПМНЕ, со амин на Министерството за транспорт и врски, безмилосно го ракрчмуваат најатрактивното државно земјиште во Охрид, под Плаошник, стои во соопштението на СДСМ по повод вчерашната реакција на Општина Охрид. – Повторно ги прашуваме Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 17. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Зошто градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески и ВМРО-ДПМНЕ да го продаваат најатрактивно градежно земјиште под Плаошник со почетна цена дури 20 пати пониска од реалната пазарна цена. – Кој стои зад ваквата срамна бизнис зделка и за чии интереси се оттуѓува најатрактивната градежна парцела во Охрид, запрашаа денеска на Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 12. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Членови на Општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија од Охрид, во вторникот остварија средба со претставници на ОБСЕ. – На средбата беше разговарано за актуелните случувања во градот, активностите на партијата и состојбата на Општина Охрид. Исто така, претставниците на ОБСЕ беа запознаени за се` поголемиот притисок врз Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 12. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Општинското партиско раководство на СДСМ во Охрид вчера оствари средба со претставници од Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ). Делегацијата од ОБСЕ ја предводеше Давид Луф, мониторинг офицер во Мисијата на ОБСЕ во Скопје. На средбата гостите од ОБСЕ беа запознаени со тековните активности и проекти на […]Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 10. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Само неколку седмици по објавениот оглас за прием на 10 нови државни службеници во општинската администрација, градските власти во Охрид повторно полнат со партиски кадри на товар на општинскиот буџет, реагираат од ОО на СДСМ од Охрид. – Овој пат во ЈП „Охридски комуналец“, за каде што е објавен […]Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 4. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Општина Охрид, наместо да ја признае својата грешка поради скандалот со „правничката“ без диплома во Секторот за урбанизам, уште еднаш очајно се обиде сопствената вина да ја префрли врз поранешниот градоначалник, реагираа со соопштение од охридската организација на СДСМ. – Безуспешен е обидот на општинската администрација, Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 3. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Изби нов скандал во општина Охрид. Речиси две години, вработена во општина Охрид, работи како правник во Секторот за Урбанизам, иако нема завршен Правен факултет, стои во дописот до медиумите од ОО на СДСМ од Охрид. – Ангажирана со договор во локалната самоуправа, како партиски кадар од ВМРО-ДПМНЕ, вработената […]Прочитај повеќе
Избор Партии
Охрид, 30. јануари 2015 (ИНПРЕС) – Се надевав дека ќе соберете доблест да одговорите на поставените прашања, да излезете со имотниот лист и да им кажете на граѓаните што поседува претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, Атанаско Михаилов. – За разлика од вас,  јас ќе ја покажам мојата доблест и ќе ви одговорам […]Прочитај повеќе
Партии
Охрид, 30. јануари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Од општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид реагираат на изнесеното на денешната прес конференција на претседателот на ОО на ЛДП од Охрид Дејан Блажески. – Немаме намера да одговараме на прес конференции на „млади деца“, кои наместо да се соочат со фактот дека како сите граѓани на Македонија, и […]Прочитај повеќе