Забава Избор
Вашингтон, 22. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Facebook воведува три големи промени во функционирањето на насловната страна (News Feed), а промената на алгоритамот ќе предизвика значителен пад на посетите. Повеќе од една година, голем број од огласувачите и администраторите на Facebook страниците имаа огромна корист од големата посета на нивните страници кои функционираа Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид, 21. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Актерот и стенд-ап комичар Никола Тодороски, за сите почитувачи на неговото дело, конкретно стенд-ап комедијата, подготви ново изненадување. Тој објави аудио материјал со негови скечеви, насловен „Тотално искрен“. Овој проект Тодороски го реализира по повод 4 години од неговиот прв стендап настап. Изданието е прв македонски аудио Прочитај повеќе
Забава
Скопје, 21. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Пејачот Виктор Апостоловски кој македонската јавност го памети по финалето во „Идол“, утре ќе се престави во живо со концерт пред скопската публика. Периодов кој измина Виктор го искористи за промоција на новиот албум, но и за работа на еден нов проект кој допрва ќе се развива. Апостоловски заедно […]Прочитај повеќе
Забава
Скопје, 21. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Младата пејачка Сара Костадиновска, позната како Сара Мејс, ја објави нејзината нова песна, официјален трет сингл. Сара Мејс изјавува дека секогаш сака на различен начин да ги изненади оние кои ја сакаат нејзината музика. Денес на јутјуб каналот се појави нејзината нова песна. За песната Сара вели дека е […]Прочитај повеќе
Забава
Скопје, 21. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Промоцијата на првиот албум на „Тајфата“ насловен како „Еден пат за еден живот“, се одржа денсска во ТЦЦ Гранд Плаза-Тафталиџе. – Ова е момент за кој долго и напорно работевме сите. Се надеваме дека со овој албум и пристапот кој го имаме од неговото креирање, па се до неговата […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид, 21. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Со главна идеја да се даде поддршка на зачувување на животната средина, но и пренесување на пораките преку музика, ќе биде задачата која ќе ја имаат голем број на познати локални и национални музичари, кои утре ќе се дружат со охриѓани на Градскиот плоштад. Во рамките на еко-настанот „Охрид […]Прочитај повеќе
Забава
Скопје, 20. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Пејачката Кристина Арнаудова претстави своја линија на чевли за македонскиот пазар во соработка со Шевро. Секогаш во чекор со новитетите и трендовите, пејачката овој пат зачекори во светот на модата и дизајнот. Чевлите потпишани од Кристина во среда ќе се промовираат во јавноста. Официјалното промовирање на линијата на чевли […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Нови Сад, 20. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Еден од најпосакуваните женски вокали и во моментов водечката светска соул и ар-ен-би пејачка Emeli Sandé, ќе настапи на 9-ти јули на отворањето на јубилејното 15. издание на „Егзит“ фестивал на Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Британската ѕвезда со замбиско потекло, е сопственичка на три синглови од првото […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид, 20. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – На 4-ти и 5 -ти мај во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ Охрид, ќе се прикажуваат три нови филмови од светската кинематографија. Ќе се прикажува филмот “Одмаздници 2: Ерата на Ултрон 3D”, потоа “Најдобриот егзотичен хотел Мариголд 2D” и “Зошто не го изедов татко ми”- анимираната комедија 3D. […]Прочитај повеќе
Забава
Охрид, 20. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Продолжува да се надоградува стендап револуцијата на охридскиот актер и комичар Никола Тодороски. Новиот материјал, кој е петто продолжение ќе се прикажува на 30-ти април (четврток) во Центарот за култура „Григор Прличев“. Овој проект на Тодороски имаше претставување низ многу градови низ републикава, а со секоја сезона, доживува Прочитај повеќе