Забава
Нешвил, 28. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Кантри-легендата Вили Нелсон ќе пушти на пазарот сопствен бренд марихуана. Истата ќе се продава како „Willie`s Reserve“ во комплет со Бонг за пушење. Потрошувачите ќе можат да ја добијат во аптеките во државите, каде употребата на марихуаната за медицински цели е дозволена. 81-годишниот Нелсон го започна новиот бизнис со […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид, 27. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Во тек е големата хуманитарна акција, која ја организира Компанијата Такси НОВА од Охрид. Секој петок од 14 до 15 часот, во рамките на емисијата „Евтини приказни“ на Супер радио, со водителката Александра Алексијовска и ДЈ Тони Ангелески, ДЈ Тони Џомба, слушателите се дружат со Такси НОВА. Како најава […]Прочитај повеќе
Забава
Скопје, 26. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – По промоцијата на „Најмила”, кој веќе неколку недели е во медиумскиот етер и е вистински хит, стигнува и видео записот за најновата песна на ДНК. Главните улоги во спотот се на Андреј, Панчо и Катарина Ивановска. Во видеото се појавува Катарина во две различни изданија. Спотот се снимаше во […]Прочитај повеќе
Забава Избор Струга
Струга, 25. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Според редоследот кој беше откриен за настапите на претставниците на земјите учеснички на годинешниот избор на песна за Евровизија, нашиот претставник Даниел Кајмакоски, ќе настапи со реден број осум. Кајмакоски ќе пее на првата полуфинална вечер на 19-ти мај. Тој ќе ја отпее темата „Autumn Leaves“, која неодамна беше […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид, 24. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Учениците од Средното општинско училиште „Свети Климент Охридски“, во сабота, 28-ми март ќе организираат средношколска забава. На забавата ќе има настап училишниот музички состав. Програмата ќе биде во духот на позитивна мисла = здрава мисла. Еко-соул забавата ќе биде наменета за сите средношколци. Ќе започне од 16:30 часот на […]Прочитај повеќе
Забава
Скопје, 24. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Бендот Марлон Брандо има нова песна. Станува збор за третата авторска песна “Слободен уметник” која од неодамна излезе во етер, а за истата се очекува и видео запис. Музиката и текстот се на Кирил Трајковски, аранжманот на Ветон Вејсели, а женските вокали ги испеа Јана Гигова. Идејата за оваа […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид/Белград, 23. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Синоќа започна емитувањето на новата сезона на регионалното талент шоу Х Фактор, каде како претставник од Охрид, е младиот музичар Боби Мојсовски. Мојсовски ќе се обиде да го освои регионот со неговиот извонреден глас. Тој изминативе години се закити со неколку награди во земјава и странство, од кои меѓу […]Прочитај повеќе
Забава
Битола, 23. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Виктор Апостоловски, кој неодамна го промовираше својот прв албум „Во моите сни“, ги изненади своите фанови со нов кавер. Станува збор за кавер верзија на темата „Here I stand“ од Usher. Денес Апостоловски го постираше каверот на неговата Фејсбук страница, за кој вели го снимил денес во 03:00 часот […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Охрид/Виница, 23. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Во четврток, 26-ти март во Виница ќе се прикажува познатата стенд-ап комедија „2 Mothers Brothers“ на охридските актери и комичари Стрезо Стаматовски и Никола Тодороски. Актерите ќе ја забавуваат публиката во Дом на културата „Тошо Арсов“ во Виница. Настанот ќе започне во 20:00 часот, а влезот е 100 денари. […]Прочитај повеќе
Забава Избор
Скопје/Охрид, 23. март 2015 (ОХРИДПРЕС) – Македонскиот бенд Барбарела, во кој членува охридскиот бас гитарист Јане Тодороски, објави снимен видео материјал од двата ТВ концерти, кои ги одржаа за музичката интернет телевизија Bla Bla и за 24 Вести. Бендот изведе репертоар на понови песни, како и постар материјал на одредени членови на бендот, но адаптирани […]Прочитај повеќе