Охрид

Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на COVID-19

Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ позитивни на COVID-19

Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на вирусот COVID-19. -COVID-19 позитивните се изолирани и се во добра здравствена

Туризам

Covid-19

Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на COVID-19

Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ позитивни на COVID-19

Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на вирусот COVID-19. -COVID-19 позитивните се изолирани и се во добра здравствена

Локална Самоуправа

Денескка ќе заседава градскиот совет

Денеска ќе заседава градскиот совет

Охрид, 25. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска од 11:00 часот ќе се одржи 46-та седница на охридскиот совет. Градските избраници меѓу другото ќе треба да дадат согласност за формирање на паралелки

Дебрца

ЦЈЗ Охрид: Од од 12-ти до 18-ти септември во

Охрид, 19. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините

Струга

178 нови случаи на COVID-19, 3 новозаболен и 2 оздравени лица од Охрид

178 нови случаи на COVID-19, 3 новозаболен и

Скопје, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.368 тестирања, при што се регистрирани 178 нови

Хроника

Охриѓанец и лице од селото Лешани повредени во сообраќајка кај Северна

Скопје/Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 20-ти септември 2020 година, околу 01:15 часот на автопат кај Северна обиколница на Скопје, помеѓу клучка Стајковци и клучка Арачиново,

Партии

Образование

Царовска: Можно е да се одложи наставата со физичко присуство за учениците од прво до трето одделение

Царовска: Можно е да се одложи наставата со физичко присуство за учениците

Скопје, 18. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, кажа во Собранието

Култура

Градскиот мешан хор „Вокс Лихнидос“ денес ќе настапи на фестивалот „Тетовски хорски одзиви“

Градскиот мешан хор „Вокс Лихнидос“ денеска ќе настапи на фестивалот

Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Градскиот мешан хор „Вокс Лихнидос“ од Охрид, по традиција ќе настапи на Меѓународниот фестивал „Тетовски хорски одзиви“ – ТЕХО. Ова е 29-то

Екологија

ЕСМ: Езерото се празни поради чистење на истекот на реката Црн Дрим во Струга

ЕСМ: Езерото се празни поради чистење на истекот на реката Црн Дрим во Струга

Охрид, 17. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Од Електрани на Македонија (ЕСМ) објаснуваат дека Охридското Езеро се празни поради чистење на истекот на реката Црн Дрим во Струга, откако периодов

Здравје

Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на COVID-19

Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ позитивни на COVID-19

Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на вирусот COVID-19. -COVID-19 позитивните се изолирани и се во добра здравствена

Економија

26 години „Гир-Риг“ дел од Вашиот дом, искористете ги попустите за време на „Роденденската седмица“

26 години „Гир-Риг“ дел од Вашиот дом, искористете ги попустите за време на

Охрид, 19. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Веќе полни 26 години, салонот за мебел „Гир-Риг“ е нераскинлив дел од Вашите домови и деловни простории. -Ние славиме роденден, вие добивате

Интервју