Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес облачно време со сончеви периоди и температура до 7. степени

Охрид, 6. декември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала облачност, зголемена во западните делови. Ќе дува слаб претежно северен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 7. степени.

– Денес и утре времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури. Под влијание на нов влажен бран од сабота попладне ќе има повремени врнежи од дожд, кои во недела и понеделник на повисоките места и на планините ќе бидат од снег, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење