Избор од Уредникот Охрид Охрид денес, ФОТО приказна ТОП ВЕСТИ

Пет фото причини зошто за Нова година да го посетите Охрид

Охрид, 22. декември 2018 (ОХРИДРЕС) – На десетина дена до највеселата ноќ, Охрид полека се подготвува за туристичкиот бран кој се очекува од средината на идната недела.

Гостите од Албанија, Грција, Италија, Србија, заедно со домашните гости веќе ги резервираа најголемиот дел од капацитетите и се очекува да имаме солидна исполнетост за празниците.

Денес охриѓани, кои и покрај облачното време ја направија традиционалната прошетка покрај езерото, уживаа во убавините на градот и езерото, но и во вечната игра со ветерот на галебите и грациозноста на лебедите.

Погледнете дневна доза од неколку фото причини зошто денес, а и за престојните празници треба да го посетите Охрид.

Image may contain: ocean, sky, outdoor, water and nature

Image may contain: sky, outdoor and nature

Image may contain: sky, cloud, outdoor, nature and water

Image may contain: sky, cloud, grass and outdoor

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес