Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 2. степени

Охрид, 26. декември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со умерен северозападен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 2. степени.

– Во текот на следните три дена не очекува сончево време со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: архива