Забава Избор од Уредникот Охрид ТОП ВЕСТИ

Мистериозниот човек во светлечки костум веќе втор ден вистинска атракција во Охрид (Фото)

Охрид, 1. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Мистериозен човек облечен во светлечки костум веќе втор ден е вистинска атракција во Охрид.

Граѓаните и бројните гости застануваат да се сликаат со него и ги објавуваат фотографиите на социјалните мрежи.

Image may contain: 5 people, people smiling, night and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, night and outdoor

Охрид денес го живее првиот ден од новата 2019-та година и оваа герила акција внесе вистинска свежина во по малку конфузната прослава оваа година во градот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење