Спорт

Интер жестоко го казнија Икарди

Милано, 10. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Преговорите помеѓу Интер и Мауро Икарди околу новиот договор се во ќор-сокак. Во овој момент реална е опцијата најдобриот играч на Интер да го напушти клубот.

Дека клубот не е во најдобри односи со Икарди говори и драконската казна што клубот му ја изрече на напаѓачот поради доцнењето на тренинг.

Икарди, не се појавил на првиот тренинг по празниците, поради што клубот му одреди казна од 100.000 евра за кршење на дисциплината.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење