Избор Охрид Празници ТОП ВЕСТИ

Богојавление-Водици неработен ден за православните верници

Охрид, 11. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – На Богојавление- Водици нема да се работи.

Согласно Законот за празниците на Република Макединија, сабота 19-ти јануари Богојавление (Водици) е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во земјава, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Воедно оттаму упатуваат честитка до верниците по повод празникот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

 

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење