Избор Охрид Празници ТОП ВЕСТИ

Денот на рибарите одбележан и во Пештани (Фото)

Охрид, 20. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денот на рибарите денес беше одбележан и во познатото рибарско село Пештани.

Јован Малески и Антонио Гугоски се годинешните фаќачи на бурињата со вино и ракија, кои традиционално беа фрлени во водите на Охридското Езеро.

Погледнете дел од атмосферата денес во Пештани.

извор: ОхридПрес фото: Томислав Бакулески