Економија Избор ТОП ВЕСТИ

Стартува „Тамаро“ ЦЕНОТЕКАТА: Внимаваме на секој денар

Охрид, 23. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридските „Тамаро“ маркети стартуваат со нивната ЦЕНОТЕКА, односно неделните супер-атрактивни понуди на производи по најниски цени.

Понуда за оваа недела (акцијата трае од 23-ти до 30-ти јануари):

– Milka Bubbly млечна чоколада од 90 грама – 52 денари,
– Best корнишони во тегла од 680 грама за 42 денари,
– Faks 6+2 килограми – Суперактив и Аквамарин – 399 денари,
– Реском ливадски мед – 720 грама за 253 денари,
– Nectar сок од јаболко – 1,5 литри за 48 денари и
– Replay чипс од 290 грама со вкус на скара, сол и оригано – 69 денари.

No photo description available.

– Внимаваме на секој денар, порачуваат од „Тамаро“ маркетите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива