Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Зимски семестар во Образовниот центар „Кловер“ – уписите се во тек

Охрид, 26. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од Образовниот центар „Кловер“ од Охрид информираат дека се во тек уписите од зимскиот семестар.

– Курсеви за деца и возрасни по англиски, германски, италијански јазик и математика. Цената е 3.300 денари за 2 часа неделно или 6.000 денари за 4 часа неделно. Уписот трае до 15-ти февруари, а бројот на местата е ограничен, додаваат од „Кловер“.

Центарот се наоѓа на Булевар „Туристичка“ број 69 во Охрид, а телефонот за дополнителни информации е: 046/254-390. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива