Забава Избор од Уредникот ТОП ВЕСТИ

Невена и Калина: Сакаме „Македонијо земјо најмила“ да допре до срцата на сите Македонци

Охрид/Бостон, 5. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Невена и Калина Нешкоски, кои се по потекло од Охрид, пораснаа во Чикаго, а во моментов живеат во Бостон, снимија песна посветена на татковината, наречена „Македонијо земјо најмила“.

Велат дека носталгијата по татковината, но и актуелните настани во државата ги инспирирале да ја снимат песната, за која се надеваат дека ќе допре до срцата на сите Македонци, ширум светот.

Погледнете го видеото, а повеќе за Невена од интервјуто за OhridPress.

извор: ОхридПрес фото/видео: Невена Нешкоска