Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Исчезна жена во Охрид, полицијата започна потрага

Охрид, 5. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – 35-годишниот Ш.А. од Охрид, вчера, околу 12:30 часот во СВР Охрид пријавил дека од неговиот дом во непознат правец се оддалечила неговата сопруга, 33-годишната А.С. од гостиварското село Врбјани.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: МВР фото: архива