Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Лице од Косово, заведено на „Стоп-листата“ приведено на „Ќафасан“

Струга, 6. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на вчерашнито ден, околу 16:10 часот, при пасошка контрола на Граничниот премин „Ќафасан“, било констатирано дека 59-годишниот Х.Ј. од Косово се наоѓа на „Стоп-листата“.

– Лицето било приведено и задржано во просториите на Полициската станица за Граничен премин „Ќафасан“ за понатамошна постапка, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива