Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Младите „гладијатори“ ги совладаа Вардарци

Охрид, 11. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Втора победа за младинците на РК Охрид во пролетната полусезона од младинската лига.

Во 9-то коло во група 1 на домашен терен ги совладаа своите врсници од Вардар со резултат 34-23.  Со ова ја зацврстија првата позиција на табелата во групата 1, со 27 бодови.

Во следното коло младите „гладијатори“ гостуваат во Скопје кај тимот Јуниор Кисела Вода. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива