Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Сообраќајка пред салонот на Waikiki, нема повредени лица

Охрид, 11. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Помала сообраќајка се случи претпладнево нешто пред 11:00 часот на улица „Македонски просветители“, пред салонот на Waikiki.

Во незгодата учествуваа патничко моторно возило марка „Пежо“ и помал моторцикл.  Во сообраќајката нема повредени, причинета е само помала материјална штета. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива