Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во струшко, изгоре трска на патот кон Калишта

Струга, 11. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во Полициската станица во Струга, вчера околу 16:20 часот било пријавено дека на патот кон село Калишта, настанал пожар при што била изгорена површина со трска.

– Екипа на Територијалната противпожарна единица Струга го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Извршен е увид, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: sdk.mk