Забава Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Наташа и Горан Чашитовски од Охрид добитници на џип во игра на среќа на Државната лотарија

Скопје/Охрид, 13. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Наташа и Горан Чашитовски од Охрид се среќните добитници на Jeep Compass во рамките на наградната игра на Државна лотарија на Македонија.

Горан купил 4 инстанти кои не ги изгребал веднаш, туку ги однел дома да ги изгребат заедно со сопругата Наташа. Четвртиот лоз му донел три исти симболи на автомобил, кои му донесоа убавиот Jeep Compass.

Image may contain: 1 person, car

– Тие се редовни играчи на игри на среќа, а токму инстант лозот „Биди ВИП, вози ЏИП“ е нивниот омилен инстант, затоа што се надевале дека еден ден ќе станат сопственици на еден ваков убавец, јави порталот faktor.mk. (Kраj)

извор: faktor.mk фото: faktor.mk

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење