Избор од Уредникот Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Видео од пожарот на паркингот кај охридскиот полигон во кој изгореа три автомобили (Видео/Фото)

Охрид, 14. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Читатели на OhridPress и Супер радио до редакцијата испратија видео снимка од моментот во кој се случи пожарот на паркингот кај полигонот за мали спортови.

Инцидентот, според првичните информации се случил доцна синоќа, нешто после 01:00 часот, при што избувнал пожар во кој комплетно изгореа две возила, е едно е оштетено.

Од СВР Охрид информираат дека се прави увид на лице место за да се утврдат причините за пожарот.

Повеќе детали најавија за во текот на денешниот ден. (Крај)

извор: СВР Охрид фото/видео: ОхридПрес