Спорт

Федерер: Би сакал да го освојам „Вимблдон“ и „Ју Ес Опен“

Базел, 21. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС)Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер зборуваше за своите цели за тековната тенис сезона.

На првиот Гренд-слем за годината, Швајцарецот стигна до осминафиналето, каде беше елиминиран од грчкиот тенисер Стефанос Циципас во четири сета.

Федерер истакна дека добро играл во Австралија, но дека очекува уште подобри игри и титули во сезоната.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење