Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ

Гори тревна површина во Дебрца, пожарникарите на терен

Охрид, 26. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) -Запалена тревна површина во општина Дебрца.

Попладнево во охридската Територијалната противпожарна единица е добиена пријава за запалена трева околу плевна. Пожарникарски екипи со две возила веќе излегоа на терен. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива