Избор Локални избори 2019 Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ

Силјановска во посета на Дебрца: Ќе победат правото и правдата во Македонија (Видео)

Белчишта, 1. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – Професорката и кандидат за претседател на државата на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова синоќа оствари средба со жителите на општина Дебрца.

– Благодарност за срдечниот прием. Ветувам дека правото и правдата ќе победат во Македонија, порача професорката Гордана Силјановска Давкова, која додава дека „името не може да се смени со договор“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: архива