Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во селото Издеглавје, изгоре поголема површина трева и нискостеблеста вегетација

Охрид, 4. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – На трети март оваа година, околу 15:00 часот, во селото Издеглавје, општина Дебрца, избувна пожар во кој целосно изгорела поголема површина сува трева и друга нискостеблеста вегетација.

Пожарот е локализиран и изгаснат од противпожарната единица од Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива