Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Куче скитник касна стружанец

Струга, 15. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти овој месец, во 02:00 часот било пријавено дека стружанец бил каснат од куче.

– Инцидентот се сллучил на улицата „Димитар Влахов“ во Струга, каде 37-годишниот А.Б. од Струга, бил каснат од куче скитник, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива