Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Ученици од ОУ „Григор Прличев“ дел од пролетното дефиле на Градскиот плоштад (Фото)

Охрид, 21. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – По повод 21-ви март – Денот на пролетта, учениците од I до III одделение при ОУ „Григор Прличев“ од Охрид учествуваа на пролетното дефиле на Градскиот плоштад.

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting and outdoor

Image may contain: 7 people, people smiling, people standing, crowd and outdoor

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing

Image may contain: 17 people, people smiling, people standing and outdoor

Image may contain: 21 people, people smiling, people standing

Image may contain: 7 people, people smiling, people standing

Image may contain: 4 people, people standing, crowd and outdoor

Image may contain: 2 people, child, outdoor and nature

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing, child and outdoor

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, crowd and outdoor

– Останатите ученици го одбелажаа празникот во училишните клупи, меѓутоа и тие не заостануваа зад нивните другарчиња. Со пролетни маски, цвеќиња, убава атмосфера во централното училиште, додека во подрачното во населбата Рача, традиционално учениците го посетија манастирот „Св. Благовештение-Благоец“ каде засадија цвеќиња, информираат од училиштето. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење