Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат жител на селото Куратица

Охрид, 22. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 21-ви март оваа година, во Полициската станица во Охрид е пријавено нарушување на јавниот ред и мир, во близина на охридското село Куратица.

– 44-годишниот С.А. од Охрид физички го нападнал 33-годишниот М.С. од селото Куратица. Против С.А. кој е повикан на разговор во СВР Охрид, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење