Избор Охрид Хроника

Осквернавен гроб во црквата „Света Недела“ во селото Вапила

Охрид, 23. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 22-ри овој месец, во 08:00 часот, во СВР Охрид било пријавено дека бил осквернавен гроб од кругот на црквата „Света Недела“ во охридското село Вапила.

– Настанот е случен на 21/22.03.2019 година од засега непознато лице. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот по што, ќе поднесе соодветна пријава, информираат од секторот. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење