Забава Избор

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

Лондон, 25. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Во отворено писмо до Меј, тој нагласува дека „физички и доста силно“ чувствува дека мнозинството Британци се против Брегзит.

– Многу ми се допаѓате, но нема да Ви дозволам да ја одведете Британија в Брегзит. Без обѕир колку Ви се восхитувам, телепатски ќе Ве запрам и, верувајте ми, јас можам тоа да го изведам – истакна Гелер.

Илузионистот кој сега живее во Израел, а живеел и на Островот, посочи дека ја знае премиерката 21 година и дека таа била и гостин во неговата куќа, како и дека три години пред да стане премиерка, тој го предвидел тоа.

Според „Гардијан“, британското разузнавање ги тестирале моќите и телепатските способности на Гелер, кој инаку во јавноста најпознат по виткањето лажици. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење