Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Пожар над Пештани (Фото)

Охрид, 25. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – Пожар избувна попладнево, нешто по 15:00 часот над селото Пештани.

– Пожарот е кај местото викано „Над камен“ на околу 600 метри над селото. Ветерот помага за неговото брзо ширење, велат од селото за OhridPress.

На местото интервенираше екипа на охридската противпожарна единица и се очекува пожарот наскоро да биде локализиран. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Томислав Бакулески

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење