Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Оваа сабота ќе биде работна за основците и средношколците

Охрид, 25. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – Пред нас е втората работна сабота за учениците во основните и средните училишта.

На 30-ти март учениците ќе бидат на настава со распоред на часови од вторник.

Со одработувањето на две саноти основците и средношколците надоместуваат за деновите 21-ви и 22-ри јануари, кога поради загадениот воздух им беше продолжен зимскиот распуст. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење