ЕКОЛОГИЈА Избор од Уредникот Струга ТОП ВЕСТИ

Баки Шала: Ти што ги палиш планините и полињата, погледни што им правиш на животните (Фото)

Струга, 31. март 2019 (ОХРИДПРЕС) – Баки Шала на неговиот профил на Facebook објави фотографии од пустошот што пожарите го направија во Струга и околината.

– Ти што ги палиш планините и полињата, погледни што им правиш на животните, напиша Шала.

Погледнете:

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: fire and outdoor

Image may contain: outdoor

No photo description available.

извор: Баки Шала фото: Баки Шала

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење