Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес облачно време со локален дожд и температура до 11. степени

Охрид, 15. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денес не очекува претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. На места, особено во јужните и источните делови врнежите ќе бидат пообилни и проследени со грмежи.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 11. степени.

– Во вторник ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, а потоа условите за нестабилност ќе се намалат. Во текот на следната седмица утринските температури ќе бидат релативно ниски, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес