Спорт

Интер не го дава Шкрињар за помалку од 100 милиони

Милано, 15. април 2019 (ОХРИДПРЕС)Милан Шкрињар во летниот преоден рок ќе биде еден од најбараните фудбалери на пазарот, меѓутоа ќе остане во Интер поради цената што клубот ја одредил: Интер нема намера да го продаде Словакот за помалку од 100 милиони евра.

Интерес за Шкрињар има кај најтрофејните шпански клубови Реал и Барселона, кај клубовите од Манчестер, Јунајтед и Сити, односно Ливерпул.

Неговиот менаџер, Митхат Халис, открил дека обесштетувањето за Шкрињар е големо, односно дека Интер нема намера да се откаже од него.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архив

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење