Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК Охрид Лихнидос го совлада Црно Буки

Охрид, 15. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Нови три бода на контото на фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос.

Во 19-то коло од Третата македонска фудбалска лига југозапад ја совладаа екипата на Црно Буки со резултат 2-0. Головите ги постигнаа Ромео Кочоски од пенал и Томе Речкоски.

Охридските фудбалери моменатално се неприкосновени на врвот. Со последниот триумф имаат 48 бодови и се чекор поблиску до титулата шампиони во Третата фудбалска лига, што ќе им обезбеди место во второлигашкото друштво.

Во следното коло, охридските фудбалери му гостуваат на тимот на Преспа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење