Избор Локални избори 2019 Охрид ТОП ВЕСТИ

Трендафилов Нанче: Трпејчани, доаѓаат вашите 5 минути

Охрид, 15. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од редовите на ГДУ, Михаил Трендафилов-Нанче, денеска го посетија селото Трпејца.

– Трпејца 2019 година. Нашето „Сен Тропе“, гордост, ама без решена канализација. Многу го сакаме Охридското езеро, доста е со празни флоскули. Одма и веднаш решение. А плоштадот погледајте го каков е, а како го замислувам. Трпејчани, доаѓаат вашите 5 минути, порача Трендафилов Нанче. (Крај)

извор: ГДУ фото/видео: ГДУ

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење