Избор ОБРАЗОВАНИЕ

Ученици од ОУ „Григор Прличев“ со забележителни резултати на регионалниот натпревар по англиски јазик

Охрид, 17. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Ученици од ОУ „Григор Прличев“ од Охрид постигнаа забележителни резултати на регионалниот натпревар по англиски јазик.

Image may contain: one or more people, people sitting, table and indoor

Image may contain: 3 people, people sitting

Од училиштето информираат дека на натпреварот кој се одржа во ОУ „Христо Узунов“ во Охрид, постигнати се следните резултати:

– VI одделение Иван Буриќ – I место – ментор: Верица Симоноска
– VII одделение Катерина Балева – I место – ментор: Кире Рибар
– VIII одделение Нина Нелоска – I место – ментор: Билјана Маркоска
– VIII одделение Виктор Попов – III место – ментор: Билјана Маркоска
– IX одделение Викторија Печијареска – III – ментор: Билјана Маркоска (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење