Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат 20-годишен жител на Велгошти

Охрид, 23. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 22-ри април оваа година, во 22:30 часот, нарушен е јавниот ред и мир, на плоштадот „Крушевска република“ во охридското село Велгошти.

– Две лица физички го нападнале 20-годишниот В.Д. од истото село. СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива