Избор ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Ученичка од ОУ „Живко Чинго“ се врати со награда од Државен натпревар по македонски јазик

Охрид, 13. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – Ученичка од ОУ „Живко Чинго“ се врати со награда од Државен натпревар по македонски јазик.

Во саботата, во Велес се одржа Државниот натпревар по македонски јазик, на кој ученичката Софија Кироска, под менторство на наставникот Никола Дафинчески го освои третото место. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива