Спорт

Алексис Санчез се враќа во Серија А?

Манчестер, 15. мај 2019 (ОХРИДПРЕС)Алексис Санчез и неговата плата се голем товар за Манчестер Јунајтед. Клубот сака да го продаде Чилеанецот, но не постои клуб што сака да ги исполни неговите финансиски барања. Санчез на „Олд Трафорд“ има неделна плата од 500.000 фунти.

Манчестер Јунајтед и директорот Ед Вудворт се подготвени да влечат очајнички потези само за да се ослободат од Алексис Санчез.

Најновите шпекулации говорат дека тој би можел да заврши во Интер. Чилеанецот би заминал на едногодишна позајмица во Интер, а дури потоа италијанскиот клуб би требало да го откупи неговиот договор.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива