Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 21. степени

Охрид, 18. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен јужен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 21. степени.

– Од недела попладне до вторник ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, краткотрајно засилување на ветерот, грмежи и ќе има услови за појава на град. Во недела вдолж Повардарието и на исток ќе дува засилен југоисточен ветер, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес