Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тепачка меѓу две лица до угостителски објект во Охрид

Охрид, 20. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – Две лица, ноќеска, во 01:40 часот го нарушија јавниот ред и мир, во близина на угостителски објект во Охрид.

– 19-годишниот Е.Џ. физички го нападнал 19-годишниот В.К., двајцата од Охрид. Во видно алкохолизирана состојба, Е.Џ. е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информриаат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење