Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Стружанец каснат од куче германски овчар

Струга, 25. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 24-ти овој месец, во 15:30 часот, во Полициската станица во Струга, 49-годишниот М.М. од Струга пријавил дека истиот ден, во 14:00 часот на улицата „Партизанска“ бил каснат од куче германски овчар.

– Повредата била во пределот на десната рака, а М.М. изјавил дека го знае сопственикот на кучето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење