Избор Култура Струга ТОП ВЕСТИ

Годишен концерт на ученците од Државното музичко училиште во Струга

Струга, 7. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Учениците од Државното музичко училиште во Струга вечерва ќе го одржат завршниот годишен концерт.

Според програмата предвидени се настапи на училишниот хор и идните музичари, учениците Игор Климовски, Давид Нелоски, Бојан Стојаноски, Александар Грунчевски, Климент Ѓорѓиоски, Еритон Исмаили и други.

Годишниот концерт ќе започне во 18:00 часот, во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење