Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време со умерена облачност и температура до 30. степени

Охрид, 12. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени.

– Денес во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење