Избор Охрид

Литургија по повод празникот на „Свети апостол Тимотеј“’ на Плаошник

Охрид, 3. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Дебарско-кичевската епархија ги известува православните верници дека утре во манастирот „Свети Климент и Пантелејмон“, Плаошник, Охрид, ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот на „Свети апостол Тимотеј“.

Со литургијата која ќе започне во 09:00 часот ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива