Избор Охрид

Метео: Сончево со умерена облачност и температура до 26. степени

Охрид, 23. август 2015 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Максималната температура ќе се искачи до 30. степени, во Охрид до 26. степени. УВ индексот ќе биде 7.

– Следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: Метео